DEKAN'IN MESAJI

Sevgili İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencileri,

Köklü ve güçlü temelleriyle İstanbul’un kalbinde yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF)’nin dekanı olarak atanmış olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum. Fakültemizin güçlü entelektüel sermayeye sahip akademik kadrosuyla, önceki dekanlarımızın katkılarıyla elde edilen başarılarından ilham alarak gelecekte büyük başarılara hep birlikte imza atacağımıza yürekten inanıyorum.

Öğrencilerimizi, değerli öğretim üyelerimizle birlikte yeni nesil eğitim anlayışıyla, iş, ekonomi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler ekseninde; hız ve sürekli değişim ile karakterize edilen dijital dünyanın yeni ekosistemleri için önemli oyuncular olarak yetiştirmeyi hedefliyorum.

Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim ve kariyer fırsatı için fakültemizi tercih etmelerinin ne kadar önemli olduğunu kısa zamanda göreceklerine inanıyorum. Bu kapsamda, fakültemizde öğrencilerimizin her şeyi sorabileceği, öğrenebileceği, yenilikçi ve yaratıcı fikirlerini paylaşabileceği bir ortam sağlayarak işe başlamak istiyorum.

Kariyer fırsatları sunmak için öğrencilerimize uzun yıllardır sağlanan uluslararası staj imkânları programını ileri bir aşamaya taşımak ve mezunlarımızı yeni iş ekosistemine dâhil edebilmek üzere, henüz çok az sayıdaki üniversitenin bünyesinde bulunan Üniversite-Sanayi İş Birliği’nin başarılı bir modeli olan YTÜ CO-OP’nın oluşturulmasına, dekanlığımızın, öğretim üyeleri ve öğrencileri birlikte bu çalışmalara değerli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.

Dünyada yeni normalin yaşandığı bir dönemde, fakültemizi ulaşmak istediğimiz hedeflere sizlerle birlikte taşımak için sabırsızlanıyorum. 2020’de uzaktan yapmaya çalıştığımız her şeyi 2021’de yüz yüze ve sağlık dolu günlerde gerçekleştirebilmek dileğiyle.

 

Prof. Dr. Halit Keskin

İİBF Dekanı